Školka informuje...

Podzim končí svoje kralování a čekáme jestli ta zima začne kouzlit, malovat na okenní skla, sněhové vločky budou tancovat ve vzduchu. Zatím nic, možná, že nás překvapí nečekaně a my už se na ní moc těšíme.
O podzimu jsme se naučily, jak umí čarovat, malovat, co umí déšť co vítr. Seznámily jsme se s volně žijícími zvířaty, jejich životem, jak se připravují na zimu,  pozorovaly jsme odlet ptáků. Zahrada mateřské školy, obora, pole, rybník, zahrádky, toto vše nám napomáhá k pozorování, k vědění a aktivnímu vyhledávání informací. Vše prožíváme s přírodou.
Ale i jiné prožitky jsme měly s podzimem. Kdy k nám přijelo Mobilní planetárium, kde v příběhu „Tajemství stromu“ jsme se proměnily v broučky, mravence a ve 3D promítání jsme pozorovaly strom zevnitř.
Viděly jsme několik pohádkových představení ve školce, ale největší zážitek máme z divadla Spejbla a Hurvínka. Vyrazily jsme autobusy celá školka a viděly jsme pohádku v opravdovském velkém divadle. Někteří z nás byly v takovém divadle poprvé, spousta loutek, spousta dětí - bylo to zase něco nového a velkého, ještě že máme fotky. Až budeme velký připomenou nám jaké bezva zážitky ze školky máme.
V pondělí 23.11.k nám do školky přijede policie, zdravotníci a hasiči a budou se ptát těch nejstarších dětí, jestli vědí jak mají být opatrní při přecházení, jak se mají postarat o kamaráda když se stane něco vážného, co udělají když začne někde hořet. A ty nám o tom budou potom vyprávět.
Nás všechny potom čeká 27.11. v dopoledních hodinách zdobení vánočního stromečku u Sokolovny. V sobotu k němu pak půjdou děti ze třídy Motýlci s paní učitelkou Nikolou zazpívat a zatancovat. Večer pak uvidí všichni kdo přijdou, jak se stromeček v Satalicích rozzáří krásnými světýlky.
4.12. přijde Mikuláš a Čert, 15.12. k nám do školky přiletí Ježíšek, snad? Snad jsme byly hodní a přinese nějaké dárky. 23.12. půjdeme do školky naposledy a pak už budeme mít Vánoční prázdniny. Budeme se těšit z dárků doma s rodiči a ve školce se zase společně uvidíme 4.1. ale to už v novém roce 2016.

Motýlci a jejich paní učitelky.